هایلایتر چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

هایلایتر چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

هایلایتر چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

اگر برای طولانی مدت در برابر نور خورشید قرار بگیریم، زیاد استرس داشته باشیم و یا با قرار گرفتن در معرض عوامل آسیب رسان دیگر جوانی پوست را به خطر بیاندازیم، بزودی درخشندگی‌اش را از دست می‌دهد. ما از هایلایتر استفاده می‌کنیم تا درخشش پوست را حفظ کنیم و شادابی را پس بگیریم. در این بخش به سوالاتی همچون هایلایتر چیست، کاربرد هایلایتر چیست و دیگر سوالات متداولی که درمورد محصول آرایشی هایلایتر پرسیده می‌شود پاسخ خواهیم داد.

هایلایتر چیست؟

اولین سوال افرادی که تاکنون از هایلایتر استفاده نکردند این است: هایلایتر چیست؟ در ادامه به شما می‌گوییم که هایلایتر چیست و نحوه استفاده از آن را هم یاد خواهید گرفت.

هایلایتر یک محصول آرایشی مایع یا پودری است که جهت افزایش درخشش برخی از نقاط صورت به خصوص بالای استخوان گونه استفاده می‌کنیم. هایلایتر محصول آرایشی دوگانه است که قابلیت جذب نور دارد و رنگ پوستتان را تقویت می‌کند. اما دلیل توصیه به استفاده از هایلایتر چیست؟

اگر پوست شما همیشه در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد، زیاد استرس‌های کاری و روانی را تحمل می‌کنید یا به طور کلی خیلی زیاد در معرض مخرب‌های سلامت پوست قرار می‌گیرید، بنابراین حتماً احساس می‌کنید که پوستتان خیلی بی‌روح است. حالا می‌توانید دقیقاً متوجه شوید که کار هایلایتر چیست.

هایلایتر با افزایش درخشش پوست این بی روحی را از پوست گرفته و سبب می‌شود پوستتان خیلی جوان و بشاش بنظر برسد. همچنین هایلایتر نواحی را که مدنظرتان است برجسته کرده و خاصیت لیفت کردن برای ساختار استخوانی صورت دارد.

هایلایتر چیست؟

چگونه از هایلایتر استفاده کنیم؟

بسیاری از افرادی که به تازگی وارد دنیای آرایش و میکاپ شده‌اند، درمورد اینکه هایلایتر چیست و نحوه استفاده صحیح آن به چه صورت است دچار سردرگمی می‌شوند. اغلب افراد در پاسخ به این سوال تازه کاران که هایلایتر چیست، می‌گویند می‌توانید از آن روی گونه استفاده کنید، حال آنکه کار هایلایتر بیش از این است.

میکاپ آرتیست‌های ماهر از هایلایتر جهت اجرای بسیاری از تکنیک‌های آرایشی استفاده می‌کنند و تنها با استفاده از مقدار ناچیزی از آن می‌توانند به کلی چهره و فرم صورت فرد را تغییر دهند. در ادامه خواهیم گفت که هایلایتر برای چیست و دلیل اهمیت هایلایتر صورت چیست.

کار هایلایتر چیست؟

برای اینکه متوجه شوید کار هایلایتر چیست، ابتدا باید یاد بگیرید محل استفاده از آن در آرایش حرفه‌ای و آرایش روزانه کجاست. زمانی که پی به این راز ببرید به راحتی میفهمید که کاربرد هایلایتر چیست! در اینجا به تمام نقاطی که ممکن است بتوانید از هایلایتر روی آن استفاده کنید، اشاره خواهد شد.

استفاده از هایلایتر در گوشه‌های داخلی چشم

اگر به میکاپ‌های دهه اخیر دقت کنید، به روشنی می‌توانید ردپای یک ماده براق را در گوشه چشم بانوان ببینید. پس حالا بدون کمترین تلاش می‌دانید که یکی از مهم‌ترین کاربردهای هایلایتر چیست. معمولاً پس از اتمام آرایش چشم میکاپ آرتیست از مقدار خیلی کمی هایلایتر جهت روشن‌تر کردن گوشه داخلی چشم استفاده می‌کند.

استفاده از هایلایتر روی گونه‌ها

اگر حتی تاکنون از هایلایتر استفاده نکردید و کسی از شما پرسید موارد مصرف هایلایتر چیست، بی‌درنگ اشاره کنید که این محصول می‌تواند در برجسته کردن گونه‌ها به ما کمک کند. این راز بزرگ میکاپ آرتیست‌هاست که می‌دانند محل دقیق اعمال هایلایتر چیست و باید آن را چگونه استفاده کنند. برای اینکه گونه‌هایی افسانه‌ای، پر و درخشان داشته باشید همیشه باید مقداری هایلایتر در بخش بالایی گونه‌ها استفاده کنید.

کار هایلایتر چیست؟

استفاده از هایلایتر روی شقیقه‌ها

تقریباً بیشتر بانوان نمی‌دانند که در لیفت کردن صورت و گونه‌ها نقش هایلایتر چیست. استادان میکاپ و گریم با استفاده از این ماده آرایشی جادویی می‌توانند یک گونه گرد و افتاده را به یک گونه استخوانی، برجسته و کشیده تبدیل کنند. آنها برای رسیدن به چنین حالتی به استفاده از هایلایتر روی استخوان گونه اکتفا نمی‌‌کنند و مقدار مناسبی از آن را روی شقیقه‌ها نیز اعمال می‌کنند.

استفاده از هایلایتر برای آرایش ابرو

احتمالاً می‌پرسید که در آرایش ابرو و پوست اطراف آن نقش هایلایتر چیست؟ همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم یکی از اصلی ترین اهدافی که ما از به کارگیری هایلایتر استفاده می‌کنیم، برجسته کردن است. یکی از نقاطی که بانوان دوست دارند مشخص و برجسته باشد، زیر ابرو است. با استفاده از مقدار خیلی کمی از هایلایتر درست زیر استخوان ابرو می‌توانید ظاهر متفاوتی خلق کنید. اینکار سبب لیفت شدن این ناحیه می‌شود، ضمناً زیبایی آرایش ابروها را دو چندان می‌کند.

استفاده از هایلایتر بالای لب‌

فکر می‌کنید دیگر کاربرد اصلی هایلایتر چیست و از آن باید در کدام بخش از میکاپ استفاده کنیم؟ تاکنون کسی درباره تاثیر استفاده از هایلایتر روی کمان کوپید به شما چیزی گفته است؟ کمان کوپید قوسی دو بخشی است که دقیقاً وسط لب بالایی وجود دارد. از هایلایتر می‌توانید به طور حساب شده در این قسمت هم استفاده کنید و تاثیرش را در فرم لب‌هایتان ببینید.

کار هایلایتر چیست

بایدها و نبایدهای مصرف هایلایتر در آرایش چیست؟

به نظر شما دلیل توصیه برخی از میکاپ آرتیست به عدم استفاده از هایلایتر چیست؟ آیا می‌توانیم همیشه از آن استفاده کنیم؟ یا اینکه باید و نبایدهای استفاده از هایلایتر چیست و چه محدودیت‌هایی درمورد آن وجود دارد؟ تمام آرایشگران بزرگ و ماهر دنیا به شما می‌گویند که از هر ماده آرایشی می‌توانید درست و به جا استفاده کنید و از مزایایش بهرمند شوید. در حرفه آرایشگری زیاده روی نتیجه‌ای جز زشتی ندارد.

پوست درخشان و براق مسلماً جلب توجه می‌کند و زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد و ما می‌توانیم این ویژگی را با استفاده از هایلایتر بدست بیاوریم. اما نکاتی در خصوص هایلایترهای براق وجود دارد که باید هنگام استفاده محصول به آن‌ها دقت کنیم:

اولین نکته این است که دقت کنید برای پوست شما بهترین هایلایتر چیست. از هایلایتری استفاده کنید که رنگ آن متناسب با رنگ پوست شما باشد و آن را تکمیل کند. هایلایترها با وجود اینکه درخشش زیادی دارند، اما در رنگ بندی‌های مختلف برای انواع رنگ پوست تولید می‌شوند. بنابراین محصولی را انتخاب کنید که تنها یک درخشش ظریف و روشن داشته باشد و تفاوت رنگش مشخص نباشد.

دومین نکته این است که بدانید بهترین نقطه استفاده از هایلایتر چیست. از هایلایتر در نقاطی از پوست استفاده کنید که نور را به خود جذب می‌کنند و می‌توانند نقاط قوت پوستتان را تقویت کنند. روی استخوان‌های گونه، زیر ابروها، گوشه های داخلی چشم‌ها، بالای کمان کوپید، پایین روی پلی بینی و شقیقه‌ها بهترین نواحی برای استفاده از هایلایتر بشمار می‌روند.

سومین نکته این است که بدانید بهترین زیرسازی آرایش صورت همراه با هایلایتر چیست. بسیاری از بانوان اصلاً به این نکته دقت نمی‌کنند و در نهایت زشتی آرایش خود را گردن هایلایتر می‌اندازند. یادتان باشد که کار هایلایتر چیست و فقط قصد دارد نقاط قوت صورت را تقویت کند. بنابراین زمانی که از هایلایتر استفاده می‌کنید، حتماً محصولات فونداسیون و سایر محصولات آرایشی را مات و بدون درخشش انتخاب کنید.

تقریباً تمام افرادی که نحوه استفاده از هایلایتر را یاد گرفتند می‌دانند که نکته چهارم مصرف هایلایتر چیست. این قانون تقریباً در تمام محصولات آرایشی پابرجاست که باید به خوبی فید و محو شوند تا خطوط خشن باقی نمانند. همیشه بعد از اینکه از هایلایتر روی نقطه مورد نظرتان استفاده کردید، با استفاده از اسفنج مرطوب یا انگشتانتان خطوط مشخص آن را محو کنید. زمانی که مرزی بین فونداسیون و هایلایتر ندیدید یعنی کارتان را به درستی انجام دادید.

اگر بخواهید بدانید که پنجمین نکته طلایی استفاده از هایلایتر چیست، اینگونه می‌توانیم پاسختان را بدهیم: هایلایتر کرم یا پنکیک نیست، بنابراین آن را روی تمام صورت نمالید. زیاده روی در مصرف هایلایتر علاوه‌بر اینکه آرایشتان را خراب می‌کند، سبب زشت شدن چهره می‌شود.

تفاوت هایلایتر پودری و هایلایتر مایع چیست؟

افرادی که سابقه استفاده از هایلایتر را ندارند، طبیعتاً نمی‌دانند تفاوت بین هایلایتر مایع و هایلایتر پودری چیست و یا اینکه برتری هایلایتر پودری در مقابل هایلایتر مایع چیست.

هایلایترها به طور کلی به دو شکل مایع و پودری تهیه و عرضه می‌شوند. هایلایتر پودری و مایع تقریباً به یک اندازه اثر شفاف و درخشان کننده روی پوست از خود برجای می‌گذارند. معمولاً از هایلایتر مایع یا ژله‌ای افراد برای برجسته‌تر کردن کمان کوپید و مرکز بینی بصورت ضربه‌ای با نوک انگشتان استفاده می‌کنند. اما از هایلایتر پودری بیشتر جهت ایجاد شبنم و درخشش ملیح روی شقیقه‌ها، شانه‌ها و گونه‌ها استفاده می‌کنند.

تفاوت هایلایتر پودری و هایلایتر مایع چیست؟

تفاوت هایلایتر شفاف با هایلایتر رنگی چیست؟

احتمالاً مبتدی‌ها نمی‌دانند که تفاوت بین شفاف بودن و رنگی بودن هایلایتر چیست. هایلایترها به لحاظ رنگی و شفاف بودن نیز طبقه بندی می‌شوند. معمولاً به افرادی که در استفاده از هایلایتر مبتدی هستند، توصیه می‌شود از هایلایترهایی استفاده کنند که کاملاً هم‌رنگ رنگ طبیعی پوست هستند. اما دلیل توصیه میکاپ آرتیست‌ها به استفاده از نوع شفاف هایلایتر چیست؟

زمانی که از هایلایتر شفاف استفاده می‌کنید تنها درخشش نقطه مورد نظرتان بیشتر می‌شود و هیچ تغییر رنگی ایجاد نمی‌شود. اما اگر خیلی در زمینه آرایش کردن صورت مهارت دارید، آزادید که با هایلایترهای رنگی آرایشتان را تکمیل کنید.

کاربرد هایلا‎یتر ‌شفاف‎ چیست؟

گفتیم که کار نوع شفاف هایلایتر چیست، بنابراین می‌دانید که از آن باید در کدام نقاط استفاده کنید. بیشتر کره‌‌ای‌ها در آرایش روزانه خود برای بشاش‌تر نشان دادن پوستشان از هایلایترهای شفاف استفاده می‌کنند. هایلایتر شفاف را می‌توانید روی کمان کوپید برای برجسته‌تر دیده شدن این قسمت از لب استفاده کنید.

دیگر نقطه‌ای که برای استفاده از هایلایتر شفاف مناسب است، نوک بینی است. بطور کلی تفاوتی ندارد که آرایش شما فونداسیون رنگی یا همرنگ پوست داشته باشد، در هر صورت این محصول می‌تواند در برجسته‌تر کردن و افزایش درخشش نقاط جاذب نور مفید واقع شود.

کاربرد هایلایتر رنگی چیست؟

آرایشگرهای حرفه‌ای خیلی خوب می‌دانند بهترین زمان استفاده از نوع رنگی هایلایتر چیست. اگر می‌خواهید ریسک کنید و استفاده از هایلایترهای رنگی را یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم از رنگ‌ها آلویی، برنزی، هلویی و صورتی شروع کنید. این رنگ‌ها به صورتتان رنگی زنده و مرواریدی می‌بخشند. اما ممکن است بپرسید که تاثیر نوع رنگی هایلایتر چیست؟

 خب مشخص است که هایلایتر رنگی زمانی که روی پوست قرار می‌گیرد، تندتر دیده می‌شود و درخشش دو چندان دارد. پس این محصول می‌تواند در آرایش‌های خیلی غلیظ کارایی زیادی داشته باشد.

کاربرد هایلایتررنگی

نحوه صحیح استفاد‏ه از هایلایتر رنگی چیست؟

این سوال همیشگی افرادی است که به شدت به هایلاتیر رنگی علاقمند هستند، اینکه روش صحیح استفاده از نوع رنگی هایلایتر چیست؟

برای اینکه همانند میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای نتیجه آرایشتان عالی و حداقل کم نقص‌تر باشد، باید از مقدار کم شروع کنید. ابتدا یک لایه سبک از هایلایتر رنگی روی نقاط مورد نظرتان استفاده کنید و بعد اگر نیاز بود مقدار بیشتری را روی همان نقطه اعمال کنید. همیشه کمتر استفاده کردن راهی برای مصرف بیشتر باقی می‌گذارد. اما زیاده روی کردن مجبورتان می‌کند کاملاً آرایش را پاک کنید و مجدداً شروع کنید.

چگونه از هایلایتر روی استخوان گونه استفاده کنیم؟

همیشه دیدن گونه‌های درخشان بانوان ما را هیجان زده می‌کند، اما این خوشحالی کافی نیست و نمی‌توانیم بدون دقت از آن روی گونه‌ها استفاده کنیم. پس باید ابتدا یاد بگیریم که دقیقاً در این ناحیه از صورت نحوه صحیح اعمال هایلایتر چیست. استخوان‌های گونه رایج‌ترین محل استفاده از هایلایتر چه از نوع رنگی و چه از نوع شفاف است.

برای اینکه ساختار استخوانی و ظاهر برجسته گونه‌ها را تقویت کنید، تنها یک لایه ملایم هایلایتر روی استخوان گونه بزنید. سپس هایلایتر را به طرف بالا و تا زیر شقیقه بکشید. با اینکار در عین حال که این ناحیه درخشش پیدا می‌کند از ایجاد خط واضح در نقطه شروع و پایان مصرف هایلایتر جلوگیری می‌شود.

چگونه از هایلایتر روی پل بینی استفاده کنیم؟

آیا میدانید رمز برجسته کردن نوک بینی بدون مشخص شدن هایلایتر چیست؟ هیچ رمز و راز خاصی وجود ندارد، تنها باید دقت کنید و بفهمید که نقطه اوج در نوک بینی شما کجاست، تا استفاده از هایلایتر در این بخش سبب مصنوعی دیده شدن آرایش نشود. اگر در آینه نگاه کنید متوجه می‌شوید که در حالت عادی پل بینی ما بالاترین نقطه صورت محسوب می‌شود.

مقدار خیلی کمی از هایلایتر مورد نظرتان را دقیقاً از نقطه اوج پل بینی بزنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید. سپس با استفاده از نوک انگشت یا یک اسفنج مناسب خطوط خشن روی بینی را کاملاً محو کنید. حتماً میدانید که اهمیت محو کردن درست هایلایتر چیست. زمانی که خوب هایلایتر را در نوک بینی محو می‌کنید هیچ مرزی باقی نمیماند و آرایشتان طبیعی به نظر می‌رسد. باقی ماندن خطوط شاید برای خود فرد طبیعی باشد، اما مخاطبین بینی‌اش را شبیه به بینی دلقک می‌بینند.

چگونه از هایلایتر روی کمان کوپید استفاده کنیم؟

بسیاری از مبتدیان نمیدانند که در این نقطه دلیل استفاده از هایلایتر چیست، به همین علت شاید آن را روی کل ناحیه کمان بکشند و یک منظره عجیب خلق کنند. کمان کوپید یکی از نواحی منحصربفرد صورت ما محسوب می‌شود و به قسمت منحنی که در مرکز لب بالایی قرار گرفته، گفته می‌شود.

زمانی که بصورت حساب شده از هایلایتر در این بخش از لب استفاده می‌کنید، سبب برجسته‌تر شدن آن شده و به بلند کردن لب‌ها کمک می‌کند. پس از استفاده از رژ لب تنها مقدار ناچیزی از هایلایتر را روی خط کمان کوپید بزنید و به دقت با استفاده از نوک انگشتان آن را محو کنید.

چگونه از هایلایتر روی استخوان ابرو استفاده کنیم؟

آیا میدانید نحوه صحیح استفاده از هایلایتر چیست و چگونه باید از آن روی ناحیه ابرو استفاده کنید؟ استخوان ابرو یکی از برجسته‌ترین نقاط صورت ما بشمار می‌رود، بنابراین استفاده از هایلایتر در این نقطه نیز مانعی ندارد. اما از آن باید دقیقاً کجای ابرو استفاده کنیم؟

همانند نوک بینی ببینید دقیقاً کدام نقطه استخوان ابرو برجسته‌تر است. هایلایتر را دقیقاً در این نقطه استفاده کنید و محو کردن خطوطش را فراموش نکنید.

 

SHEGLAM انواع هایلایتر شیگلم در سایت رسمی شیگلم مشاهده بفرمایید

خرید هایلایتر شیگلم پودری و مایع اصل از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال الو پوست وارد کننده مستقیم محصولات شیگلم

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.