ژل ضد آفتاب چیست؟

بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

ضد آفتاب محصولی مراقبتی مهم برای افزایش سلامت پوست است که باید به ‌طور روزانه و مداوم مورد استفاده قرار بگیرد. افراد بسیاری بعد از استفاده از کرم‌های ضد آفتاب، روی پوست خود احساس سنگینی می‌کنند یا دچار جوش و آکنه می‌شوند. به‌ همین دلیل محصول جدیدی به نام ژل ضد آفتاب به بازار روانه شده است که با فرمولاسیون سبک و جذب سریع به افراد حساس کمک می‌کند تا از ضد آفتاب به ‌صورت روزانه استفاده کنند. در این مطلب الوپوست قصد داریم از ژل ضد آفتاب برایتان بیشتر بگوییم و به تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب بپردازیم، بنابراین اگر با این محصول آشنا نیستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.‌

ژل ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب‌ها در اشکال مختلف مانند کرم، ژل، اسپری‌ و… تولید می‌شوند که ‌وظیفه همه آن‌ها محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید است. یکی از جدیدترین انواع ضد آفتاب‌ها، ‌ژل نام دارد که محصولی بر ‌‌پایه آب است و بافت بسیار سبکی دارد، افراد بعد از استفاده از این ضد آفتاب روی پوست خود احساس سنگینی نمی‌کنند.
اغلب ژل‌های ضد آفتاب همچنین از نوع ضد آفتاب‌های شیمیایی هستند که به جای دفع اشعه‌های مضر خورشید آن را جذب می‌کنند. این ویژگی‌ ممکن است در برخی از پوست‌های حساس التهاب ایجاد کند،‌ بنابراین استفاده از ژل ضد آفتاب شاید برای پوست‌های حساس گزینه مناسبی نباشد.
از طرف دیگر، برای ایجاد فرمی ژله‌ای در این ضد آفتاب‌ها از سیلیکون استفاده شده است، به همین دلیل این محصول روی پوست‌های چرب بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد‌؛ چرا که سریعاً جذب می‌شود‌ و از بسته شدن منافذ نیز جلوگیری می‌کند.

ژل ضد آفتاب چیست؟

 مزیت استفاده از ژل ضد افتاب

ژل ضد آفتاب مزایای متعددی دارد که آن را به گزینه‌ای محبوب برای محافظت در برابر آفتاب تبدیل کرده است. این ژل‌ها با وجود جدید بودن به ‌دلایلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم با استقبال زیادی مواجه شده‌اند.

 سبک و غیر چرب

ژل ضد آفتاب در مقایسه با کرم‌های ضد‌آفتاب دارای بافت سبک‌تری هستند، به‌ همین دلیل آن‌ها به سرعت جذب پوست می‌شوند و ظاهری غیر چرب به آن می‌بخشند.‌ این ویژگی‌ ژل‌های ضد آفتاب موجب شده که این محصول برای افراد دارای پوست چرب و مختلط و همچنین کسانی که بعد از استفاده از کرم‌های ضد آفتاب روی پوست خود احساس سنگینی می‌کنند، مناسب باشد.

 مزیت استفاده از ژل ضد افتاب

مقاومت در برابر آب و عرق

دیگر تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب مقاومت آن‌ها در مقابل آب و عرق بوده که این محصول را برای فعالیت‌های خارج از منزل و ورزش‌های همراه با تعریق زیاد، مناسب کرده است.

عدم رد سفیدی

ژل‌های ضد آفتاب اغلب یک پوشش شفاف روی پوست ایجاد می‌کنند و برای افرادی که به رد سفیدی یا ایجاد ظاهر گچی کرم‌های ضد آفتاب حساس هستند، گزینه مناسبی است.‌

آبرسان

ژل‌های ضد آفتاب اغلب حاوی مواد آبرسانی مانند اسید هیالورونیک و گلیسیرین هستند که به مرطوب کردن پوست کمک می‌کنند. این مورد به‌خصوص برای افرادی که پوست خشک یا کم آب دارند و از ضد آفتاب پوست خشک خارجی نیز استفاده می‌کنند، مفید است.

 مزیت استفاده از ژل ضد افتاب

ژل ضد افتاب بهتر است یا کرم ضد آفتاب؟

محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های مضر نور خورشید موضوع بسیار مهمی است؛ چرا که این مورد تنها به پیشگیری از چین و چروک، ایجاد لکه و آفتاب سوختگی مربوط نیست، بلکه با مشکلاتی مهم‌تر مانند سرطان پوست مرتبط خواهد بود.‌ کرم‌های ضد آفتاب‌ به اشکال مختلف از جمله کرم و ژل در دسترس هستند که هدف همه آن‌ها جلوگیری از آسیب دیدن پوست در مقابل اشعه‌های مضر آفتاب است.
اگر بخواهیم در الو پوست از تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب بگوییم می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که ژل ضد آفتاب دارای بافتی سبک و شبیه به آب است و به‌ راحتی جذب می‌شود و اثری غیر چرب بر روی پوست برجای می‌گذارد. این ویژگی مخصوصاً برای افرادی که دارای پوست چرب یا مختلط هستند بسیار مناسب است ‌و از سنگین شدن پوست آن‌ها جلوگیری می‌کند. ژل‌های ضد آفتاب به ‌دلیل ساختار و فرمولاسیون خود در برابر آب و عرق نیز مقاوم هستند و گزینه‌ای مناسب برای فعالیت‌های خارج از خانه به‌ حساب می‌آیند.
دیگر تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب آن است که کر‌م‌ها بافتی ضخیم دارند، به ‌همین دلیل جذب آن توسط پوست به کمی زمان نیاز دارد. به ‌طور کلی، اگر پوست چرب یا مختلط دارید و گزینه‌ای سبک و فاقد چربی را ترجیح می‌دهید، ژل ضد آفتاب می‌تواند انتخاب بهتری باشد. اگر هم پوست خشکی دارید و به ‌دنبال آبرسانی به پوست خود هستید، کرم ضد آفتاب ممکن است مناسب‌تر باشد. در نهایت، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که با نوع پوست شما سازگار باشد و به استفاده منظم از آن وفادار باشید.

ژل ضد افتاب بهتر است یا کرم ضد آفتاب؟

بررسی تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب

کارکرد اصلی کرم و ژل ضد آفتاب جلوگیری از اشعه‌های مضر UVB، UVA و محافظت از پوست است. با وجود هدف مشترک این دو محصول، آن‌ها از لحاظ فرمولاسیون و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو محصول عبارتند از:
●    بافت متفاوت: کرم‌های ضد آفتاب به ‌دلیل بافت ضخیم‌تر، روی پوست سنگینی ایجاد می‌کنند و حتی ممکن است به جوش و آکنه منجر شوند. در مقابل، ژل‌های ضد آفتاب بر پایه آب ساخته می‌شوند، از این ‌رو دارای بافت سبکی هستند.
●    اثربخشی و ماندگاری: همان‌طور که اشاره کردیم بافت کرم ضد آفتاب و ژل با یکدیگر متفاوت است. این تفاوت ساختاری بر میزان ماندگاری و اثربخشی این دو محصول تأثیر می‌گذارد، به ‌عنوان مثال، ژل ضد آفتاب به ‌دلیل فرمولاسیون بر پایه آب، ماندگاری کمتری دارد.
●    میزان جذب: کرم‌های ضد آفتاب به ‌دلیل بافت کرمی خود به مدت زمان زیادی برای جذب نیاز دارند، حال آنکه ژل‌های ضد آفتاب سریعاً جذب می‌شوند و رد سفیدی نیز روی پوست از خود برجای نمی‌گذارند.

بررسی تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب

چه کسانی باید از ژل ضد افتاب استفاده کنند؟

استفاده از ضد آفتاب برای تمام کسانی که به سلامت پوست خود اهمیت می‌دهند، ضروری است. در میان انواع مختلف ضد آفتاب، ژل یکی از جدیدترین محصولات به ‌حساب می‌آید که بسیاری از افراد نسبت به آن آشنایی کافی ندارند و از تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضد آفتاب آگاه نیستند. ژل ضد آفتاب برای طیف وسیعی از پوست‌ها کاربرد دارد، اما برای افرادی که دارای پوست‌های چرب یا مختلط هستند، مناسب‌‌تر است؛ زیرا بافت سبکی دارد و به کنترل درخشندگی پوست، جلوگیری از مسدود شدن منافذ و عدم ایجاد جوش کمک می‌کند.
گروه دیگری که ژل‌های ضد آفتاب برایشان انتخاب بهتری است. کسانی هستند که نمی‌توانند از کرم‌های ضد آفتاب سنگین استفاده کنند و ترجیح می‌دهند که بعد از زدن ضد آفتاب، اثری از چربی و‌ سنگینی روی پوست نباشد. در‌ نهایت ذکر این نکته ضروری است که در هنگام خرید ژل ضد آفتاب باید فرمولاسیون محصول و همچنین نیازهای پوستتان را در نظر بگیرید و ضد آفتابی با SPF مناسب و محافظت وسیع انتخاب کنید تا از پوست شما بهتر مراقبت کند.

چه کسانی باید از ژل ضد افتاب استفاده کنند؟

چرا ژل ضد آفتاب برای پوست‌ های چرب بهتر است؟

یکی از مشکلاتی که افراد دارای پوست چرب با آن دست و پنجه نرم می‌کنند،‌ بسته شدن منافذ و در نتیجه ایجاد جوش و آکنه است. این پوست‌ها اغلب نسبت به ضد آفتاب پوست چرب خارجی واکنش نشان می‌دهند و دچار التهاب می‌شوند. یکی از محصولات مناسبی که استفاده از آن به افراد دارای پوست چرب توصیه می‌شود،‌ ژل ضد آفتاب است. این ژل‌ها دارای بافتی سبک و آب مانند هستند و در مقایسه با کرم‌های ضد آفتاب یا لوسیون، وزن کمتری روی پوست ایجاد می‌کند و فرد احساس سنگینی نخواهد کرد.
تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب آن است که منافذ را مسدود نمی‌کند ‌و خطر جوش و آکنه را کاهش می‌دهد، بنابراین گزینه مناسبی برای پوست‌های چرب به‌ حساب می‌آید. ژل ضد آفتاب همچنین به‌ سرعت جذب پوست می‌شود و فرد دارای پوست چرب در طول روز می‌تواند چندین بار از آن استفاده کند، این ویژگی‌ها ژل ضد آفتاب را برای افرادی که پوست چرب دارند به انتخاب جذابی تبدیل کرده است.

چرا ژل ضد آفتاب برای پوست‌ های چرب بهتر است؟

کلام آخر الو پوست
در این مطلب به تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضدآفتاب پرداختیم و از زوایای مختلف ژل ضد آفتاب را مورد بررسی قرار دادیم. ژل‌ها محصولات جدیدی هستند که بر پایه آب تهیه می‌شوند، به ‌همین دلیل بافت بسیار سبکی دارند. این محصول مراقبتی با قرار گرفتن روی پوست، از آن در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند. با استفاده از ژل‌های ضد آفتاب مشکلاتی مانند جذب با تأخیر و احساس سنگینی روی پوست نخواهید داشت. این محصول جذاب به‌ ویژه برای افرادی که دارای پوست چرب هستند و کر‌م‌های ضد آفتاب برایشان مشکلاتی مانند آکنه و جوش‌ را ایجاد می‌کند، گزینه بسیار مناسبی است.
سوالات متداول
تفاوت ژل ضد آفتاب با کرم ضد آفتاب چیست؟

ژل ضد آفتاب دارای بافتی سبک است که به سرعت جذب می‌شود و پوششی غیر چرب روی پوست ایجاد می‌کند و برای پوست های چرب یا مختلط مناسب خواهد بود. در مقابل، کرم ضد آفتاب غلیظ‌تر است و آبرسانی بیشتری را ارائه می‌دهد و برای پوست‌های خشک یا حساس بهتر است.
آیا ژل ضد آفتاب برای انواع پوست مناسب است؟
به ‌طور کلی ژل ضد آفتاب برای پوست‌های چرب، مختلط و معمولی مناسب است. با این حال در هنگام خرید، فرمولاسیون ژل را مورد بررسی قرار دهید و محصولی را که با نوع پوست شما همخوانی دارد، خریداری کنید.
آیا می‌توانم از ژل ضد آفتاب زیر آرایش استفاده کنم؟
بله، ژل ضد آفتاب برای استفاده در زیر آرایش مناسب است. بافت سبک این محصول، آن را به یک انتخاب محبوب برای محافظت روزانه در برابر آفتاب تبدیل کرده است که می‌تواند به ‌عنوان پایه‌ای برای آرایش نیز استفاده شود.
پیشنهاد الو پوست به شما استفاده از کرم ژل ضد آفتاب بی رنگ فاقد چربی ساین شیلد می باشد که برای خرید همین الان میتونید وارد لینک زیر بشید

خرید ژل ضد آفتاب


دوست خوب من پوست خوب من

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.