هر آنچه که باید در مورد تاتو کردن ابرو بدانید

1 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

سوالات متداول در مورد تاتو کردن ابرو  از الو پوست پرسیده شده است که در این مقاله قصد داریم  تمام چیزهایی را که باید در مورد تاتو کردن ابرو بدانید به صورت کامل اما مختصر  و مفید توضیح می دهیم. اگر می خواهید بدانید تتوی ابرو چیست ، چه شرایط ، معایب و مزایایی دارد و … تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تاتو کردن ابرو

تاتو چیست؟

تتو یا تاتو یا به همان اصطلاح سنتی خال کوبی ، عبارت است از وارد کردن رنگدانه هایی – طبیعی یا شیمیایی که در مناطق و فرهنگ های مختلف از مواد متفاوتی تهیه می شوند – به زیر سطح پوست ، به گونه ای که اثر آن برای مدتی نسبتا طولانی و شاید تا پایان عمر باقی بماند.

نقش تتو می تواند یک عکس ، نوشته ، نماد یا هر چیز دیگری باشد که از منطقه ای به منطقه دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر فرق می کند.

در طول تاریخ تاتو ها به منظور نمایش شجاعت یا وابستگی به یک فرهنگ و مرام خاص در نظر گرفته می شدند تا به امروز که در بسیاری از جوامع – از جمله ایران – مردم با صاحبان این نقش ها به دیده منفی یا نه چندان مثبت ، می نگرند.

تاتو کردن ابرو چگونه صورت می گیرد؟

در فرآیند تاتو کردن ابرو ، نقش مورد علاقه شما را در ناحیه ابرو طراحی کرده و سپس با سوزن مخصوص رنگ مورد نظر را درون طرح کشیده شده خالکوبی می کنند.

رنگ تاتو بر چه مبنایی انتخاب می شود؟

انتخاب رنگ مناسب برای تاتو کردن ابرو به رنگ پوست ، مو و ابروهای شما بستگی دارد. ضمن این که سلیقه ی شخصی شما و نظر پزشک معالج هم مهم است.فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی الو پوست طیف گسترده ایی از رنگ های تاتوی ابرو مناسب سلیقه شما داخل سایت گنجانده.

لوسیون های رنگدانه تاتوی ابرو شامل چه موادی هستند؟

بیشتر موادی که برای تاتوی ابرو به کار می روند اکسید آهن و دی اکسید تیتانیوم هستند که هر دو موادی غیر واکنش گر می باشند.

این لوسیون ها به صورت ویژه برای کاشت درون پوست بدن ساخته شده اند.  بیشتر این لوسیون ها از جنس عنصرهای معدنی هستند و با بعضی از رنگدانه ها مثل رنگدانه هایی که برای لب ها به کار می روند تفاوت دارند.

داستان از این قرار است که شخص تاتو کننده مقداری از پودر رنگی مورد نظر را در یک محلول شامل آب مقطر ، گلیسرین و الکل حل می کند. با این کار یک مایع کرم مانند ِ رقیق و یکنواخت به دست می آید.

رنگ هایی که در تاتو کردن ابرو بکار می روند چه رنگ هایی هستند؟

رنگ تاتو می تواند بسیار متنوع باشد. از رنگ های خیلی روشن گرفته تا رنگ های خیلی تیره که علاوه بر ابروها می توان از آن ها برای لب ها هم استفاده کرد.

تاتو کردن ابرو در چند جلسه صورت می گیرد؟

بعضی اوقات کار تاتو کردن ابرو در یک جلسه تمام می شود. گاهی اوقات هم در دو جلسه که بین آن ها ۴ تا ۸ هفته فاصله زمانی هست. در بیشتر موارد ، رنگ بعد از یک هفته از بین می رود. در جلسه دوم شخص معالج ، نگه دارنده رنگ را اضافه می کند و مقدار لازم از رنگدانه را اضافه می کند

مطلب مرتبط:  با خواص بابونه برای موی سر و طرز استفاده از آن آشنا شوید

بعد از انجام تاتوی ابرو آنچه خواهید دید ، چیست؟

بلافاصله بعد از تاتو  الو پوست متوجه خواهید شد که رنگ تاتو از آن رنگی که انتخاب کرده اید پر رنگ تر است. این موضوع به خاطر این است که رنگ تاتو حدود هفت روز طول می کشد وارد لایه های عمیق تر پوست شود. بعد از ۷ تا ۱۰ روز شاهد پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه تاتو خواهید بود.

لایه های بالایی پوست ، ورقه ورقه شده و جدا می شوند و جای آن را پوست نرم تر و روشن تر رنگی خواهد گرفت. نتیجه این است که پوست در نهایت طبیعی تر به نظر می رسد.

بعد از تاتو کردن ابرو ، پوست ابرو ممکن است دچار خارش شود. این علامت خوبی است چون به معنای این است که پوست دارد التیام می یابد. برای رفع این عارضه باید از کرم مخصوص استفاده کنید.

ماندگاری تاتوی ابرو چقدر طول خواهد کشید؟

این عمل ، یک میک آپ نیمه پایدار است که می تواند سال ها دوام بیاورد.

این ماندگاری به عوامل مختلفی چون جنس پوست شما ، سبک زندگی و قرار گرفتن در معرض آفتاب بستگی دارد.

طول عمر رنگدانه های تاتوی ابرو همچنین بستگی دارد به این که پوست شما رنگ دانه های تتو را چقدر خوب نگه دارد. بعضی از متخصصان در کشورهایی چون آمریکا توصیه می کنند برای کسب نتیجه ایده آل ، بهتر است هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک بار این رنگدانه ها را تازه کنید.

اگر این افزایش رنگ سالانه را انجام ندهید رنگدانه ها بعد از گذشت دو سه سال کم رنگ خواهند شد. البته همین رنگدانه ها در ناحیه لب ها و خط چشم دوام و ماندگاری بیشتری دارد.

آیا انجام تاتوی ابرو می تواند باعث جراحت شود؟

بله. آثار تورم یا سرخی در بیشتر بیماران تحت معالجه دیده می شود. همان طور که گفتیم رنگ ها در ابتدا بسیار تیره هستند. بعد از گذشت حدود ۱۰ روز نرم تر و روشن تر می شوند. اگر تاتو در ناحیه لب ها انجام شود ممکن است این ورم و کوفتگی کم تر باشد و اثر تیرگی بعد از سه تا هفت روز از بین برود. (یعنی در مدت زمان کم تری نسبت به ابروها)

در صورتی که تاتو را در ناحیه لب ها انجام می دهید پیشنهاد می کنیم حداقل به مدت سه چهار روز از حضور در محل کار صرف نظر کنید.

آیا در عملیات تاتو کردن ابرو خطر عفونت وجود دارد؟

اگر استانداردهای بهداشتی به نحو احسنت رعایت شوند خطر عفونت ناچیز است.

برای تتوی ابرو باید از سوزن های استریل شده که در پاکت های مهر و موم شده بسته بندی شده اند استفاده کنید. برای جلوگیری از انتقال آلودگی ، تکنسین ، پزشک یا آرایشگر باید از دستکش های استریل استفاده کنند. بعد از معالجه در محل مورد نظر از یک کرم آنتی بیوتیک استفاده می کنند.

آیا در عمل تاتو کردن ابرو احتمال بروز حساسیت پوست نسبت به رنگدانه های تتو وجود دارد؟

در حالت کلی بله. پیشنهاد می شود قبل از تاتو کردن ابرو یک تست حساسیت پوستی گرفته شود.

مطلب مرتبط:  خواص دانه شنبلیله برای مو + 15 طرز استفاده از دانه شنبلیله برای مو

اگر عمل تاتوی ابرو را زیر نظر پزشک یا در کلینیک های حرفه ای و استاندارد انجام دهید حتما این کار انجام می شود.

چه عواملی بر روی طول عمر تاتوی ابرو تاثیر خواهد گذاشت؟

این که چقدر در معرض آفتاب قرار داشته باشید: آفتاب باعث کم رنگ شدن رنگدانه های تتو می شود.

سرعت جذب رنگدانه ها توسط پوست : هر چه سرعت جذب کم تر باشد عمر تاتو بیشتر خواهد بود و بالعکس.

رنگ انتخاب شده : بعضی از رنگ ها سریع تر از رنگ های دیگر از بین می روند. رنگ های روشن مثل رنگ های بلوند نسبت به رنگ های تیره زودتر ناپدید می شوند.

ناحیه مورد معالجه: در کل تاتو در ناحیه صورت نسبت به سایر نواحی بدن زودتر از بین می رود.

جنس پوست: در پوست های چرب ، عمر تاتوی ابرو نسبت به سایر انواع پوست زودتر کم رنگ می شود.

آیا تاتو کردن ابرو از بین رفتن است؟

متاسفانه خیر. اگر به هر دلیلی پشیمان شوید نمی توانید اثر تاتوی ابرو را به طور کامل از بین ببرید. اما می توان با لیزر آن را کم رنگ کرد.

آیا احتمال انتقال بیماری در تاتو کردن ابرو وجود دارد؟

باز هم متاسفانه جواب مثبت است. اگر نکات بهداشتی رعایت نشود و از سوزن های مشترک و غیر استریل استفاده شود احتمال انتقال بیماری هایی چون ایدز و هپاتیت وجود دارد.

آیا تاتو کردن ابرو با هاشور ابرو یکی است؟

خیر . این دو مورد با هم فرق دارند.

آیا مشابه تاتو را در نقاط دیگر هم می توان انجام داد؟

بله. مثلا در صورت ، تاتوی لب ها هم متداول است.

آیا تاتوی موقت هم وجود دارد؟

بله. اخیرا تاتوی ابروی موقت هم متداول شده است.

آیا تاتو کردن ابرو می تواند مشکل شرعی داشته باشد؟

با توجه به نظر تعدادی از مجتهدین ، تاتوی ابرو می تواند از نظر شرعی مشکل دار باشد . اگر فرد معتقدی هستید بهتر است قبل از انجام تاتوی ابرو ، استفتا کنید چرا که با توجه به پوشش پوست توسط رنگدانه ها ، این عمل می تواند برای اعمال شرعی چون وضو و غسل مشکل ساز باشد.

تاتو کردن ابرو برای چه ابروهایی توصیه می شود؟

برای ابروهای کم پشت ، کوتاه ، زشت ، دچار بریدگی ، سانحه دیده و یا افرادی که ابرو ندارند با بر اثر بیماری و یا مسائل این چنینی ابروهای خود را از دست داده اند.

تتوی ابرو برای چنین افرادی می تواند چاره گشا باشد. اما اگر ابروهای زیبا و پرپشتی دارید پیشنهاد می کنم تحت تاثیر جو و مد و شرایط قرار نگیرید و خود را از زیبایی طبیعی محروم نکنید . چه بسا کسانی که بعد از تاتو کردن ابرو دچار افسردگی شده اند. تاتو کردن ابرو مثل تزریق ژل و بوتاکس نیست که بعد از مدتی خود بخود از بین برود . بلکه می توان گفت تقریبا دائمی است.

دستگاه تاتو ابرو

قیمت: حدود 9,۵۰۰,۰۰۰ تومان

دستگاه تاتو پن شارژی ایزد

کناف ایران

1 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.